matadanışmanlık

 

 

  • Gelir arttırıcı düşünceler

  • Bütçelendirme

  • İhale ve şartname hazırlama

  • inşaat teknik ve kalite kontrolü

 

Proje Geliştirme: 

Proje geliştirme hizmetlerinin başlangıç unsurunu genelde su ikili oluşturur:  bir arsa veya bir is fikri. Firmamız hangi aşamada geliştirme sürecine dahil olursa olsun, öncelikle is fikri test edilir. Yapılan piyasa araştırması ile fizibilite desteklenir; hedef kitle belirlenir. Hedef kitleye uygun projenin geliştirilmesi sürecine geçilir ve bu doğrultuda elde bir arsa varsa, bu arsanın uygunluğu test edilir. Olumsuz durumda uygun arsa aranır. Hâlihazırda bir arsa varsa ve bunun üzerine bir proje geliştirilecekse öncelikle arsa üzerinde en iyi kullanım analizi yapılır. Arsa lokasyonu ve imar durumlarına uygun fonksiyon veya fonksiyonlar belirlenir; gerekli ise imar durumu değişikliğine gidilir. Geliştirilen yapı; otel, Avm gibi ticari bir gayrimenkul ise isletmeci ve kiracılar gibi oyuncular sürece dahil olur. Firmamızın gayrimenkul geliştirmedeki etkin rolü bu aşamada ön plana çıkar. Resmi mercileri, kurum ve şahısları, ilgili tüm paydaşları memnun edecek bir çerçeve yaratılır. Gerekli ön izinler alınıp, finansman modeli belirlendikten sonra hedef kitleye uygun ürün tasarlanarak inşaat sürecine geçilir. Üretim sürecindeki kontrol mekanizmalarıyla üretimin belirlenen kalite, bütçe ve zamanda tamamlanması sağlanır. Iskan ve/veya isletme izinleri alınır, önceden belirlenen fizibilite veya is planı ışığında satış veya isletme sürecine geçilir. Firmamız, geliştirdiği gayrimenkul projelerinin bir kısmına bizzat yatırım yapmanın yanı sıra arsa sahibi, isletmeci, yatırımcı gibi taraflarla potansiyel işbirliği alternatiflerini de sürekli değerlendirmektedir.

 

Arazi Geliştirme: 

Firmamız ilgili risk analizleri ışığında, değerlenmesi muhtemel islenmemiş araziler üzerine yatırımlar yaparak, zaman içinde değerlenen arsalar üzerine piyasanın ihtiyaç duyduğu projeler geliştirmektedir. Arsanın değerlenme sürecinde, yapılması planlanan projenin şehir planlama ve altyapı çalışmaları tamamlanmaktadır.

 

    

 

 
 
90532 111 6282
90252 999 1880
mata@mata.com.tr
 
YASAL UYARI:  SİTEDE YER ALAN YAZILAR VE GÖRSELLER 5846 SAYILI FIKIR VE SANAT ESERLERINI KORUMA YASASINCA PROJE MÜELLİFİ MATA YATIRIM AŞ VE MATA KONSEPT İNŞ.TİC.LTD.ŞTİ. ÜRÜNÜDÜR. MÜELLİFLERİN IZNI OLMAKSIZIN KULLANILAMAZ, ÇOGALTILAMAZ.